HEJTED – ,,nowa moda”?

Image

MÓWIMY STOP HEJTEROM !

 

Od niedawna na portalu facebook pojawiła się nowa moda na profile Hejted.

Anonimowi hejterzy zamieszczaj tam obraźliwe posty, które dotyczą życia szkolnego. Obrażają one uczniów, krytykują ich zachowanie…

Wiele wpisów odnosi się do nowych uczniów Naszej szkoły, a przecież każdy z Nas tez był w pierwszej klasie. Takie zachowanie prowadzi do cyber przemocy, która jest karalna.

Pamiętajmy, że w sieci nie jesteśmy do końca anonimowi!

Często nie zdajemy sobie sprawy jaką przykrość możemy wyrządzić drugiemu człowiekowi poprzez nieprzemyślane, niepotrzene wpisy. W Naszej szkole jest wielu uczniów i każdy z nich jest inny: ma własne poglądy, swój styl życia i wizerunek.

Istną głupotą jest krytykować za bycie sobą.

Czy według Was tak ma wyglądać aktywność społecznośći uczniowskiej Naszej szkoły?

Ten artykuł przeznaczony jest nie tylko dla uczniów Naszej szkoły ale również dla wszystkich młodych użytkowników facebooka.

 

Redakcja

 

 

Reklamy

Jedna uwaga do wpisu “HEJTED – ,,nowa moda”?

  1. kvaz pisze:

    Dobrze napisane:) trzeba walczyć z tym szajsem. Jak narazie jeden hejted został pokonany. Ale niestety istnieje jeszcze kilka innych identycznych stron odnoszących się do innych wieluńskich szkół. I dobrym wyjściem było by poruszenie tego tematu z dyrektorami tych właśnie szkół. I jest to nie tylko problem tych poszczególnych szkół ale także innych szkół z całej polski bo napewno istnieje wiele podobnych stron i nie dotyczą one samych szkół ale i całych miast. Wystarczy wpisać hasło hejted w wyszukiwarce na fb i pojawia się wtedy dość pokaźną lista która można prawdopodobnie przeliczać w tysiącach lub i nawet setkach tysięcy pozycji się na niej znajdujących. Lecz niestety ludzie pewnie dopiero się opamiętają gdy dojdzie do tego że ktoś w końcu nie wytrzyma psychicznie i targnie się na własne życie z powodu obraźliwych postów na jego temat. Napewno większość z hejterów nie powiedziala by tego prosto w oczy danej osobie bo nie ma jaj lepiej pójść na łatwizne i wrzucić poprostu post myśląc że jest się anonimowym a w rzeczywistości tak nie jest. Tyle z mojej strony.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s